O nas

Współpraca z projektantem wnętrz – warto czy nie?

  • 04.02.2016
  • Grupa Interio

Po zakupie mieszkania, przychodzi czas na jego odpowiednią aranżację. Wykończenie powinno nie tylko jak najlepiej zaspokajać nasze potrzeby, ale również cieszyć oko, zapewniać funkcjonalność oraz ergonomię. Niektórzy decydują się urządzić mieszkanie na własną rękę, inni korzystają z usług profesjonalnego architekta wnętrz. W niniejszym artykule opowiemy co nieco o zaletach tego drugiego rozwiązania, spróbujemy również odpowiedzieć na pytanie: „Czy warto?”.

Jak wybrać odpowiedniego fachowca?

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić przed wyborem architekta wnętrz, jest przeanalizowanie jego wcześniejszych dokonań. Wstępną opinię łatwo wyrobić sobie przeglądając w Internecie jego portfolio – znajdziemy tam dotychczasowe aranżacje oraz realizacje wnętrz. Warto dobrze przemyśleć tą decyzję, bowiem jej konsekwencje będą nam towarzyszyć jeszcze przez wiele lat. Zawsze należy brać poprawkę na charakterystyczny gust danego architekta oraz czas, jaki zajmie mu całość projektu (często kilka miesięcy).

Co nam da współpraca?

Jeśli zupełnie nie mamy pomysłu na aranżację danego pomieszczenia bądź też, po prostu, nie pozwala nam na to ilość czasu, jaką dysponujemy, pomoc projektanta może okazać się niezbędna. Zaproponuje on rozwiązanie będące jego autorską kreacją, uwzględniające jednak jednocześnie nasze potrzeby i oczekiwania. Współpraca z dobrym architektem to także szansa nadania pomieszczeniu wyjątkowego, nieprzeciętnego charakteru.

Jeśli chcemy cieszyć się z posiadania pięknego, funkcjonalnego wnętrza, a jednocześnie uniknąć złych decyzji oraz wpadek, naprawdę warto zwrócić się do profesjonalistów. Zatrudnienie architekta wnętrz to inwestycja na lata, charakteryzująca się naprawdę wysoką stopą zwrotu.

Komentarze

Daj znać, co o tym sądzisz

Zapytaj o ofertę

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania na spotkaniu przy kawie ;)