O nas

Tegoroczne trendy w aranżacji wnętrz cz. 2

  • 04.02.2016
  • Grupa Interio

Jak pisaliśmy w poprzednim wpisie, branża wnętrzarska charakteryzuje się wyjątkowo dużą dynamiką. Wciąż pojawiają się nowe mody i nowe rozwiązania, które każda osoba chcąca mieszkać modnie (i wygodnie), śledzi na bieżąco. W niniejszym artykule kontynuujemy charakterystykę najważniejszych trendów w aranżacji wnętrz, jakimi charakteryzować się będzie rok 2016.

Roślinne motywy na ścianach

Tapety oraz fototapety, w przeciągu ostatniej dekady, szturmem wdarły się do mieszkań oraz apartamentów. Po subtelnych motywach, które charakteryzowały ścienne ozdoby w roku 2014 i 2015 przyszedł czas na nieco większą wyrazistość. W 2016 roku warto postawić na abstrakcyjne motywy – romby, zygzaki, szachownice oraz wielokąty. Ciekawą alternatywę stanowią wracające do łask przeskalowane motywy floralne (np. amazońska dżungla), wprowadzające do wnętrza niepowtarzalny klimat.

Miedź i metale kolorowe

Tam, gdzie kiedyś królowała chromowana stal, dziś wykorzystuje się miedź. Jej charakterystyczna barwa sprawia, że lampiony, patery, oprawki zdjęć, świeczniki, a nawet sztućce i magnetyczne listwy nabierają niebanalnego charakteru. W roku 2016 każde wnętrze aspirujące do miana modnego, po prostu musi zawierać miedziane elementy dekoracyjne.

Powrót do korzeni

Technologia staje się coraz ważniejszą częścią naszego stylu życia, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że stanowi dziś integralną część wystroju wnętrz. Ogromne, płaskie ekrany, kolumny, sufit podświetlany diodami LED i wszechobecne piloty do różnorakich urządzeń – mniej więcej tak wyglądały lata 2012-2015. Obecnie odchodzi się od zamiłowania w technologii – nowoczesne i luksusowe wykończenia wnętrz stawiają przede wszystkim na komfort oraz celebrację czasu z najbliższymi osobami. Ciepło domowego ogniska – to chyba najważniejszy trend obecnego roku!

Komentarze

Daj znać, co o tym sądzisz

Zapytaj o ofertę

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania na spotkaniu przy kawie ;)