O nas

Tegoroczne trendy w aranżacji wnętrz cz. 1

  • 04.02.2016
  • eactive

Jakie nowości na rynku wnętrzarskim trzeba obserwować? Branża ta jest wyjątkowo dynamiczna, dlatego, by być na czasie, należy nieustannie trzymać rękę na pulsie. W niniejszym artykule spróbujemy w kilku punktach przeanalizować sytuację i pokrótce przybliżyć Państwu dominujące trendy. Nie planujcie remontu przed zakończeniem lektury!

Garść uniwersalnych porad na początek

Mianem dobrego wnętrza możemy określić takie, które sprawia, że wszyscy – zarówno my, jak i najbliższe nam osoby – czują się komfortowo. Istnieje jednak kilka uniwersalnych trendów, które zawsze warto brać pod uwagę. Jak mawiają doświadczeni architekci wnętrz: moda jest zmienna, styl jest wieczny. Nie każda aranżacja przypadnie nam do gustu – niektóre męczą oczy i nie pozwalają się odprężyć, inne zwyczajnie nie pasują do mieszkania. Wszelkie nowinki oraz prognozy należy zatem traktować z odpowiednią dozą rezerwy, dzięki czemu nasze wnętrze będzie maksymalnie przyjazne dla domowników. Jakie trendy panują obecnie w branży wnętrzarskiej i co będzie modne w roku 2016? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo poniżej.

Intensywny odcień ścian

Najważniejsze prognozy dotyczące koloru ścian skupiają się nie tyle na samej barwie, co na jej głębi oraz intensywności. Purpura, antracyt oraz turkus to piękne barwy, jednak nie każdemu uśmiecha się malowanie mieszkania na taki kolor. Nie każdy również pasuje do architektury i nasłonecznienia określonych pomieszczeń. Jeśli nie odpowiadają nam kolory roku 2016, zawsze możemy zdecydować się na chmurny odcień szmaragdu. Ważne by była zachowana głębia koloru – to główny trend dotyczący tego konkretnego elementu wystroju.

Kontrastujące detale

Ostatnie kilka lat to istny renesans minimalizmu – ogromna liczba osób, zafascynowana modą lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, postanowiła urządzić swoje wnętrza z zachowaniem oszczędności formy i treści. Rozwiązanie to obecnie ewoluuje, zaś architekci wnętrz stawiają na bardziej kompleksowe wykończenia wnętrz – przełamywanie konwencji i podkreślanie detali na zasadzie kontrastu. Pojedyncze elementy mebli, poszewki, a nawet obicia krzeseł – każdy z tych detali może się w prosty sposób wyróżnić na tle reszty wystroju.

Komentarze

Daj znać, co o tym sądzisz

Zapytaj o ofertę

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania na spotkaniu przy kawie ;)