O nas

Meble z palet

  • 24.07.2015
  • Grupa Interio

Ekologia wkracza w wiele dziedzin ludzkiego życia, a reprezentowanie proekologicznych postaw stało się nie tylko pożyteczne dla naszej codzienności, ale, jak się okazuje, również i modne. Makulatura, plastikowe butelki, stare meble, na nowo wykorzystane udowadniają, że recykling niejedno ma imię. Jakiś czas temu do grona surowców wtórnych, dla których projektanci wnętrz znajdują atrakcyjne zastosowanie dołączyły europalety. Kiedyś używane tylko w przemyśle, dziś wykorzystywane są również w aranżacji wnętrz. Można z nich zrobić różne meble, które zachwycają zarówno oryginalnym designem, jak i funkcjonalnością. Palety cieszą się zainteresowaniem z kilku względów – są dość tanie (sztuka kosztuje ok. kilkudziesięciu zł), modułowe, dzięki czemu można je dowolnie ze sobą zestawiać, mobilne i wykonane z litego drewna, które pozostawia duże możliwości dla zastosowania farby, bejcy czy lakieru.

Kilka zestawionych ze sobą palet może z powodzeniem zastąpić stelaż łóżka w sypialni lub podstawę salonowej sofy. Można je pozostawić w naturalnym kolorze drewna lub pomalować, dostosowując do kolorystyki wnętrza. Opcja z kółkami dodatkowo sprawia, że mebel jest mobilny, dzięki czemu łatwo go przestawić.

5

6

Dopełnieniem dla sofy może być stolik wykonany z palet. Podobnie jak w przypadku sofy, nogi stolika można wyposażyć w kółka, a blat w szklaną taflę, która ułatwi korzystanie z mebla oraz utrzymanie go w czystości.

1

2

Palety znajdują zastosowanie również w miejscu pracy. Ich potencjał można wykorzystać przy urządzeniu domowego biura. Z powodzeniem zastąpią blat z półkami, przy którym można wykonywać wiele biurowych obowiązków.

4

7

Po pracy każdy zasługuje na odpoczynek. Niezwykle relaksującym meblem może okazać się designerska huśtawka bynajmniej od znanego projektanta. Wykonana z palet, przytwierdzona do sufitu grubymi linami, wyłożona miękkimi poduszkami może wyglądać równie oryginalnie, a przy tym spełniać potrzeby mieszkańców i gwarantować im wygodę odpoczywania.

3

źródło zdjęć: homedit.com, pinterest.com, creative-homes-modular.com, studsandcrowns.com, bloglovin.com, boligliv.dk

inspiration cię artykuł ?

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Komentarze

Daj znać, co o tym sądzisz

Zapytaj o ofertę

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania na spotkaniu przy kawie ;)