Magazyn

Dowiedz się więcej, zainspiruj się.

25 m2 funkcjonalności
  • 03.07.2015
  • Grupa Interio

Niezaprzeczalnym elementem każdej, nawet najbardziej fascynującej podróży jest potrzeba odpoczynku. Jedni wybierają pole namiotowe, inni hostel, jeszcze inni pobyt w hotelu.

Zobacz więcej
Antresola – zasady bezpiecznego użytkowania
  • 03.01.2015
  • Grupa Interio

Antresola, określana jako dodatkowa powierzchnia mieszkalna między podłogą, a sufitem, zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym znajduje zazwyczaj z dwóch powodów. Pierwszym z nich, chyba najczęściej spotykanym jest niewielki metraż wnętrza, drugim chęć wzbogacenia większej przestrzeni o dodatkowe, ciekawe rozwiązania architektoniczne.

Zobacz więcej
Przestrzeń pod schodami sprytnie wykorzystana
  • 27.12.2014
  • Grupa Interio

Schody to nie tylko element architektoniczny, który służy do komunikacji i przemieszczania się pomiędzy piętrami. Okazuje się, że ich konstrukcja pozwala na kreatywne wykorzystanie – i nie mówię tu o zjeżdżaniu po poręczy, ale o zagospodarowaniu przestrzeni pod stopniami celem zaoszczędzenia cennej domowej przestrzeni.

Zobacz więcej

Starsze wiadomości

Potrzebujesz inspiracji? Mamy ją!

Francuski wzór w skandynawskich aranżacjach

Jeden z najsłynniejszych i zarazem najprostszych wzorów świata – chevron nazwę swą najprawdopodobniej zawdzięcza…kozie (koza w języku francuskim to chèvre).

Hella Jongerius projektntka światowych marek

Słów uznania pod jej adresem padło już wiele. W świecie designu okrzyknięto ją już nowym Vermereem, projektantką, której niewielu dorówna talentem, ikoną kobiecego designu. Hella Jongerius to holenderska projektantka, która od lat zachwyca swoją twórczością.

Meble z palet

Ekologia wkracza w wiele dziedzin ludzkiego życia, a reprezentowanie proekologicznych postaw stało się nie tylko pożyteczne dla naszej codzienności, ale, jak się okazuje, również i modne.

Jak urządzić kącik do czytania

Choć nowe media wypierają książki, nadal wielu ludzi lubi lekturę w wersji tradycyjnej, zapach papieru i szelest kartek. Czytają zawsze, gdy nadarzy się okazja, w autobusie, na ławce w parku, w kolejce do lekarza.

Salon według IKEA

Salon to miejsce towarzyskich spotkań przy kawie i ploteczkach, miejsce spożywania rodzinnych posiłków, relaksu, oglądania filmów, zatapiania się w treść ciekawej lektury, wspólnej zabawy przy grach planszowych i wielu innych czynności. Salon tętni życiem.

Fototapeta w sypialni

Sypialnia to miejsce, które jest naszym schronieniem po ciężkim dniu pracy. Leżąc w łóżku ładujemy baterie i zbieramy siły przed kolejnymi życiowymi wyzwaniami, marzymy o lepszej przyszłości, wreszcie robimy to, co z czysto fizjologicznego punktu widzenia jest konieczne i niezbędne, czyli śpimy.