Magazyn

Dowiedz się więcej, zainspiruj się.

Balustrada schodów – jaką wybrać
 • 21.07.2015
 • Grupa Interio

Jedno-, dwu- lub trójbiegowe, łamane, zabiegowe, wachlarzowe czy spiralne, każde schody powinny mieć balustradę, która podniesie komfort korzystania ze schodów.

Zobacz więcej
Rodzaje schodów wewnętrznych
 • 20.07.2015
 • Grupa Interio

W domu, w którym jest piętro muszą być też i schody. To element architektoniczny spełniający przede wszystkim funkcję komunikacyjną. Dla wielu jednak walory estetyczne schodów są równie ważne, szczególnie wtedy, gdy schody stanowią integralną część salonu.

Zobacz więcej
Dlaczego warto współpracować z architektem wnętrz?
 • 01.06.2015
 • Grupa Interio

Aranżacja domu czy mieszkania to wbrew pozorom trudne zadanie. Od tego, jak urządzimy przestrzeń mieszkalną będzie zależała nasza codzienność – bardziej lub mniej komfortowa.

Zobacz więcej
Dom bezpieczny dla małego dziecka cz. 1
 • 30.04.2015
 • Grupa Interio

Narodziny dziecka to bardzo ważny moment w życiu świeżo upieczonych rodziców. Zanim maleństwo pojawi się na świecie większość z nas kupuje wyprawkę, w której rolę główną odgrywają łóżeczko, wózek, wanienka, ubranka i oczywiście pakiet niezbędnych pieluch. Ci, którzy mogą sobie pozwolić na urządzenie dziecięcego pokoiku, wybierają kolor farb, kupują meble, a na półkach sadzają pluszowe misie.

Zobacz więcej
Antypoślizgowe zabezpieczenia na schody
 • 04.01.2015
 • Grupa Interio

Schody stanowią integralną część każdego piętrowego domu. Dzięki zastosowanym materiałom, rzeźbionym tralkom i dekoracyjnym poręczom, są nie tylko elementem umożliwiającym komunikację między dwoma kondygnacjami budynku, lecz również jego ozdobą.

Zobacz więcej
Antresola – zasady bezpiecznego użytkowania
 • 03.01.2015
 • Grupa Interio

Antresola, określana jako dodatkowa powierzchnia mieszkalna między podłogą, a sufitem, zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym znajduje zazwyczaj z dwóch powodów. Pierwszym z nich, chyba najczęściej spotykanym jest niewielki metraż wnętrza, drugim chęć wzbogacenia większej przestrzeni o dodatkowe, ciekawe rozwiązania architektoniczne.

Zobacz więcej
Przestrzeń pod schodami sprytnie wykorzystana
 • 27.12.2014
 • Grupa Interio

Schody to nie tylko element architektoniczny, który służy do komunikacji i przemieszczania się pomiędzy piętrami. Okazuje się, że ich konstrukcja pozwala na kreatywne wykorzystanie – i nie mówię tu o zjeżdżaniu po poręczy, ale o zagospodarowaniu przestrzeni pod stopniami celem zaoszczędzenia cennej domowej przestrzeni.

Zobacz więcej

Starsze wiadomości

Potrzebujesz inspiracji? Mamy ją!

Francuski wzór w skandynawskich aranżacjach

Jeden z najsłynniejszych i zarazem najprostszych wzorów świata – chevron nazwę swą najprawdopodobniej zawdzięcza…kozie (koza w języku francuskim to chèvre).

Hella Jongerius projektntka światowych marek

Słów uznania pod jej adresem padło już wiele. W świecie designu okrzyknięto ją już nowym Vermereem, projektantką, której niewielu dorówna talentem, ikoną kobiecego designu. Hella Jongerius to holenderska projektantka, która od lat zachwyca swoją twórczością.

Meble z palet

Ekologia wkracza w wiele dziedzin ludzkiego życia, a reprezentowanie proekologicznych postaw stało się nie tylko pożyteczne dla naszej codzienności, ale, jak się okazuje, również i modne.

Jak urządzić kącik do czytania

Choć nowe media wypierają książki, nadal wielu ludzi lubi lekturę w wersji tradycyjnej, zapach papieru i szelest kartek. Czytają zawsze, gdy nadarzy się okazja, w autobusie, na ławce w parku, w kolejce do lekarza.

Salon według IKEA

Salon to miejsce towarzyskich spotkań przy kawie i ploteczkach, miejsce spożywania rodzinnych posiłków, relaksu, oglądania filmów, zatapiania się w treść ciekawej lektury, wspólnej zabawy przy grach planszowych i wielu innych czynności. Salon tętni życiem.

Fototapeta w sypialni

Sypialnia to miejsce, które jest naszym schronieniem po ciężkim dniu pracy. Leżąc w łóżku ładujemy baterie i zbieramy siły przed kolejnymi życiowymi wyzwaniami, marzymy o lepszej przyszłości, wreszcie robimy to, co z czysto fizjologicznego punktu widzenia jest konieczne i niezbędne, czyli śpimy.