Magazyn

Dowiedz się więcej, zainspiruj się.

Drewniana podłoga w kuchni – kilka praktycznych porad architekta
 • 25.07.2015
 • Grupa Interio

Wilgoć, tłuszcz, wysokie temperatury… podłoga w kuchni nie ma łatwo. Wystarczy chwila, by ją zachlapać sosem lub tłuszczem, upuścić naczynie tworząc na jej powierzchni nieestetyczne rysy.

Zobacz więcej
Podłoga w kuchni – jaką wybrać cz. 2
 • 07.07.2015
 • Grupa Interio

Plamoodporna, niewrażliwa na wilgoć i wysokie temperatury, dająca uczucie ciepła lub zimna, polecana dla alergików… Jaka podłoga do kuchni będzie najlepsza? Oto przegląd materiałów stosowanych na podłogi.

Zobacz więcej
Podłoga w kuchni – jaką wybrać cz. 1
 • 06.07.2015
 • Grupa Interio

Kuchnia to pomieszczenie, w którym prócz ergonomii i wygody związanej z przygotowywaniem posiłków ważną rolę odgrywa bezpieczeństwo użytkowania.

Zobacz więcej
Kuchnia dla niepełnosprawnych cz. 1
 • 25.05.2015
 • Grupa Interio

Urządzenie ergonomicznej, funkcjonalnej i estetycznej kuchni to niełatwe zadanie. Jako jedno z najważniejszych miejsc w domu, powinna ona umożliwiać wygodne przygotowywanie posiłków i zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom.

Zobacz więcej
Dom bezpieczny dla małego dziecka cz. 1
 • 30.04.2015
 • Grupa Interio

Narodziny dziecka to bardzo ważny moment w życiu świeżo upieczonych rodziców. Zanim maleństwo pojawi się na świecie większość z nas kupuje wyprawkę, w której rolę główną odgrywają łóżeczko, wózek, wanienka, ubranka i oczywiście pakiet niezbędnych pieluch. Ci, którzy mogą sobie pozwolić na urządzenie dziecięcego pokoiku, wybierają kolor farb, kupują meble, a na półkach sadzają pluszowe misie.

Zobacz więcej
Inspirowane plastrami miodu
 • 27.04.2015
 • Grupa Interio

Artyści, projektanci wzornictwa, rzemieślnicy, wreszcie producenci przedmiotów do aranżacji wnętrz. Wszyscy czerpią inspiracje z wielu źródeł. Niezwykle często przyglądają się przyrodzie, traktując jej kolory i kształty jako punkt wyjścia dla swojej twórczości.

Zobacz więcej
Wnętrza bez barier, czyli łazienka dla niepełnosprawnych
 • 01.04.2015
 • Grupa Interio

Osoby niepełnosprawne fizycznie, mające problem z poruszaniem, jak każdy zdrowy człowiek potrzebują skorzystać z łazienki, by załatwić swoje podstawowe potrzeby fizjologiczne, począwszy od możliwości skorzystania z toalety, poprzez umycie rąk, skończywszy na relaksującej kąpieli.

Zobacz więcej
Podłoga dla alergika cz. 2
 • 24.03.2015
 • Grupa Interio

Kurz wygląda niewinnie, wilgoć wydaje się nieszkodliwa, a jednak. Odchody roztoczy, grzyby i pleśń, które mogą pojawić się w mieszkaniu w wyniku gromadzenia się wilgoci, mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie domowników, którzy borykają się z alergią.

Zobacz więcej
Podłoga dla alergika cz. I
 • 05.03.2015
 • Grupa Interio

Alergia to przypadłość, która potrafi bardzo utrudnić życie. Może mieć np. podłoże pokarmowe, wziewne, polekowe. Wśród najczęściej wymienianych alergenów, z którymi mamy do czynienia w naszych domach są roztocza kurzu domowego. Podczas codziennej aktywności w domu, kurz wznosi się powietrze i może u uczulonego wywoływać reakcje alergiczne. Można się jednak przed tym bronić wybierając odpowiedni rodzaj podłogi.

Zobacz więcej
Kupujemy dywan. Na co zwrócić uwagę?
 • 18.02.2015
 • Grupa Interio

Wybór odpowiedniego dywanu jest tak samo istotny dla wnętrza, jak wybór mebli czy kanapy. Od jego wyglądu i jakości zależy zarówno wystrój, jak i komfort użytkowania pomieszczenia.

Zobacz więcej

Starsze wiadomości

Potrzebujesz inspiracji? Mamy ją!

Francuski wzór w skandynawskich aranżacjach

Jeden z najsłynniejszych i zarazem najprostszych wzorów świata – chevron nazwę swą najprawdopodobniej zawdzięcza…kozie (koza w języku francuskim to chèvre).

Hella Jongerius projektntka światowych marek

Słów uznania pod jej adresem padło już wiele. W świecie designu okrzyknięto ją już nowym Vermereem, projektantką, której niewielu dorówna talentem, ikoną kobiecego designu. Hella Jongerius to holenderska projektantka, która od lat zachwyca swoją twórczością.

Meble z palet

Ekologia wkracza w wiele dziedzin ludzkiego życia, a reprezentowanie proekologicznych postaw stało się nie tylko pożyteczne dla naszej codzienności, ale, jak się okazuje, również i modne.

Jak urządzić kącik do czytania

Choć nowe media wypierają książki, nadal wielu ludzi lubi lekturę w wersji tradycyjnej, zapach papieru i szelest kartek. Czytają zawsze, gdy nadarzy się okazja, w autobusie, na ławce w parku, w kolejce do lekarza.

Salon według IKEA

Salon to miejsce towarzyskich spotkań przy kawie i ploteczkach, miejsce spożywania rodzinnych posiłków, relaksu, oglądania filmów, zatapiania się w treść ciekawej lektury, wspólnej zabawy przy grach planszowych i wielu innych czynności. Salon tętni życiem.

Fototapeta w sypialni

Sypialnia to miejsce, które jest naszym schronieniem po ciężkim dniu pracy. Leżąc w łóżku ładujemy baterie i zbieramy siły przed kolejnymi życiowymi wyzwaniami, marzymy o lepszej przyszłości, wreszcie robimy to, co z czysto fizjologicznego punktu widzenia jest konieczne i niezbędne, czyli śpimy.