Magazyn

Dowiedz się więcej, zainspiruj się.

Skandynawsko industrialny dom w czeskiej stodole
 • 08.07.2015
 • Grupa Interio

Kreatywnym projektantom nawet adaptacja starej stodoły nie jest straszna. Wyzwanie dostosowania gospodarczego budynków do warunków mieszkalnych podjęła się czeska pracownia OOOX.

Zobacz więcej
25 m2 funkcjonalności
 • 03.07.2015
 • Grupa Interio

Niezaprzeczalnym elementem każdej, nawet najbardziej fascynującej podróży jest potrzeba odpoczynku. Jedni wybierają pole namiotowe, inni hostel, jeszcze inni pobyt w hotelu.

Zobacz więcej
Cegła – ciekawy sposób na aranżację ścian
 • 14.05.2015
 • Grupa Interio

Niegdyś gołe cegły na ścianie w mieszkaniu oznaczały jedno – właścicielom najprawdopodobniej nie starczyło funduszy na dokończenie remontu. Dziś nikt tak nie uważa. Cegła ukrywana latami pod tynkami, kolorowymi farbami i tapetami, odsłania dziś całe swoje piękno bynajmniej oznaczając kłopoty finansowe właścicieli mieszkania.

Zobacz więcej
Amerykański sen według Macieja Zienia
 • 16.03.2015
 • Grupa Interio

Moda na lofty narodziła się z w latach 50. XX wieku w Ameryce. Przestrzenie ówczesnych fabryk, opustoszałe w wyniku recesji, zaczęli zasiedlać artyści. Nie liczyli na specjalne wygody,

Zobacz więcej
Jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym
 • 11.03.2015
 • Grupa Interio

Styl industrialny narodził się raczej w wyniku zastanej rzeczywistości niż potrzeby piękna. Jego początków należy szukać w Nowym Jorku, kiedy to w latach 50-tych XX w. USA dotknęła gospodarcza bessa.

Zobacz więcej
Loft w starym magazynie
 • 10.01.2015
 • Grupa Interio

Moda na lofty narodziła się w latach 60 w Nowym Jorku. Przestrzenie pofabrycznych budynków i magazynów zaczęły się wtedy wypełniać artystami i ich twórczością.

Zobacz więcej

Starsze wiadomości

Potrzebujesz inspiracji? Mamy ją!

Francuski wzór w skandynawskich aranżacjach

Jeden z najsłynniejszych i zarazem najprostszych wzorów świata – chevron nazwę swą najprawdopodobniej zawdzięcza…kozie (koza w języku francuskim to chèvre).

Hella Jongerius projektntka światowych marek

Słów uznania pod jej adresem padło już wiele. W świecie designu okrzyknięto ją już nowym Vermereem, projektantką, której niewielu dorówna talentem, ikoną kobiecego designu. Hella Jongerius to holenderska projektantka, która od lat zachwyca swoją twórczością.

Meble z palet

Ekologia wkracza w wiele dziedzin ludzkiego życia, a reprezentowanie proekologicznych postaw stało się nie tylko pożyteczne dla naszej codzienności, ale, jak się okazuje, również i modne.

Jak urządzić kącik do czytania

Choć nowe media wypierają książki, nadal wielu ludzi lubi lekturę w wersji tradycyjnej, zapach papieru i szelest kartek. Czytają zawsze, gdy nadarzy się okazja, w autobusie, na ławce w parku, w kolejce do lekarza.

Salon według IKEA

Salon to miejsce towarzyskich spotkań przy kawie i ploteczkach, miejsce spożywania rodzinnych posiłków, relaksu, oglądania filmów, zatapiania się w treść ciekawej lektury, wspólnej zabawy przy grach planszowych i wielu innych czynności. Salon tętni życiem.

Fototapeta w sypialni

Sypialnia to miejsce, które jest naszym schronieniem po ciężkim dniu pracy. Leżąc w łóżku ładujemy baterie i zbieramy siły przed kolejnymi życiowymi wyzwaniami, marzymy o lepszej przyszłości, wreszcie robimy to, co z czysto fizjologicznego punktu widzenia jest konieczne i niezbędne, czyli śpimy.