O nas

Jak udekorować okno w kuchni?

  • 29.07.2015
  • Grupa Interio

Bardzo często zdarza się, że okno kuchenne sąsiaduje bezpośrednio ze zlewozmywakiem. Dłuższa firanka nie zda tu egzaminu. Poruszana wiatrem wciąż będzie powiewać i przeszkadzać w zmywaniu naczyń i wykonywaniu kuchennych czynności. Jednym z alternatywnych rozwiązań dla tego miejsca jest udekorowanie okna krótkimi firankami lub zasłonkami zawieszonymi na zazdrostkach. Zasłonią one wówczas część okna mierzoną od połowy okna ku jego dołowi. To doskonała propozycja dla kuchni urządzonych w stylu tradycyjnym.

W ciągu dnia, zasłonki muszą być odsunięte, by wpuszczać do wnętrza jak najwięcej światła, firanki natomiast, mimo iż transparentne, ograniczają nieco pole widzenia, ponieważ powieszone są idealnie na wysokości wzroku. Wieczorem natomiast tylko część okna jest przysłonięta. Nie każdemu takie rozwiązanie odpowiada. Jego przeciwnicy mogą wybrać kuchenne rolety montowane do ramy okna, które dzięki możliwości swobodnego regulowania długości materiału umożliwiają przysłonięcie okna adekwatnie do potrzeb użytkowników kuchni.

3

Wybierając roletę warto zwrócić uwagę na grubość i rodzaj materiału z jakiego została wykonana. Jeżeli kuchnia narażona jest na zbyt dużą ilość światła słonecznego i pod jego wpływem nadmiernie się nagrzewa, co może przeszkadzać w wykonywaniu kuchennych obowiązków w upalne dni, warto wybrać roletę z posrebrzaną powłoką, która odbija promienie słoneczne sprawiając jednocześnie, że wnętrze mniej się nagrzewa. Jeżeli jednak kuchnia nie wymaga aż takiej ochrony przed działaniem promieni słonecznych, wystarczy zwykła roleta z poliestru o mniejszych parametrach światłoszczelnych, która spełni funkcję przede wszystkim dekoracyjną.

1

Dla zwolenników odsłoniętych okien, dla których jednak ważne są walory estetyczne kuchni, idealną propozycją będą lambrekiny wieszane na górnym karniszu. Nie zasłonią okna, nie ograniczą dostępu światła, a jednak w sposób subtelny i nienarzucający się udekorują okno.

2

źródło zdjęć: pinterest.com, hometalk.com, dearlillieblog.blogspot.com, tidbitsandtwine.com

inspiration cię artykuł ?

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Komentarze

Daj znać, co o tym sądzisz

Zapytaj o ofertę

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania na spotkaniu przy kawie ;)