O nas

Hella Jongerius projektntka światowych marek

  • 30.07.2015
  • Grupa Interio

Słów uznania pod jej adresem padło już wiele. W świecie designu okrzyknięto ją już nowym Vermereem, projektantką, której niewielu dorówna talentem, ikoną kobiecego designu. Hella Jongerius to holenderska projektantka, która od lat zachwyca swoją twórczością.

3

2

O jej talent upomina się wiele światowych marek, m. in. Vitra, Cappellini oraz IKEA. Dokładnie 10 lat temu, we współpracy ze szwedzką marką zaprojektowała słynną kolekcję wazonów Jonsberg. Niestety, nie można jej kupić w Polsce. Umiejętność łączenia różnych technik i materiałów dały znać i przy realizacji tego projektu. Wazony powstały z kompozycji kamionki, fajansu, porcelany i glazury, a ich nieprzypadkowe wzornictwo odwołuje się do różnych części świata, m. in. Azji, Europy czy Afryki. Zamknięte w archetypowych formach, które artystka bardzo sobie ceni, stanowią przykład wzornictwa niezwykle emocjonalnego.

Projektem tym Hella Jongerius udowadnia, że nawet produkty seryjnie wytwarzane w jej wydaniu mają w sobie coś unikalnego i niepowtarzalnego. W swojej twórczości projektantka zawsze poszukuje kompromisu między artyzmem, a sztuką użytkową. Łączy stare, tradycyjne rzemiosło z nowoczesnymi technologiami, osiągnięcia różnych kultur z symboliką z różnych części świata. Potrafi zachwycić się tym, co niedoskonałe i ze skazy uczynić atut. Jak się okazuje, zawsze udaje jej się te wszystkie elementy ze sobą pogodzić. Wszystko dzięki talentowi i niebywałym umiejętnościom balansowania pomiędzy subtelnymi granicami tego, co nazywamy sztuką, designem i rzemiosłem.

1

4

źródło zdjęć: vtwonen.nl, pinterest.com, livethemma.ikea.se, flickr.com, tatterandfray.blogspot.com

inspiration cię artykuł ?

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Komentarze

Daj znać, co o tym sądzisz

Zapytaj o ofertę

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania na spotkaniu przy kawie ;)