O nas

Fototapeta w sypialni

  • 11.07.2015
  • Grupa Interio

Sypialnia to miejsce, które jest naszym schronieniem po ciężkim dniu pracy. Leżąc w łóżku ładujemy baterie i zbieramy siły przed kolejnymi życiowymi wyzwaniami, marzymy o lepszej przyszłości, wreszcie robimy to, co z czysto fizjologicznego punktu widzenia jest konieczne i niezbędne, czyli śpimy. Spędzamy w niej bardzo dużo czasu. Dlatego warto zadbać o jej wystrój, by wnętrze było przyjazne realizacji wszystkich powyższych czynności.

Jednym z elementów, w znaczący sposób podnoszących komfort przebywania w sypialni są fototapety, które po latach niełaski znów powróciły do naszych wnętrz. Dzisiejsze fototapety zdecydowanie różnią się jakością wykonania i propozycją grafik od tych, które pamiętamy z lat 90, a powieszone na ścianie w sypialni robią spektakularne wrażenie.

Fototapeta skutecznie przeciwstawia się monotonii sypialnianych ścian. Jest doskonałym pomysłem na kreatywne zagospodarowanie dużych powierzchni w zasadzie bez utraty metrażu, ba w zależności od wybranego wzoru może jeszcze optycznie dodać wnętrzu centymetrów. Co noc opowiada ciekawą historię, która tuli do snu i pięknymi obrazami wita w każdy poranek. Jednak, jaką fototapetę wybrać z tak wielu dostępnych propozycji?

Romantyków z pewnością zachwyci fototapeta z motywem zachodzącego słońca lub alei kwitnących drzew. Poszukując wyciszenia warto zainwestować fototapetę z motywem wody lub błękitnego nieba. Podobny efekt wywołają obrazy miast skąpanych w świetle latarni lub piękne widoki np. zaśnieżonych szczytów górskich. Namiętność mogą natomiast podkręcić akty. Fototapety erotyczne nie muszą być wulgarne, a dziecku, które wejdzie do sypialni rodziców wcale nie trzeba zasłaniać oczu. Ludzkie ciało można przedstawić w bardzo wyrafinowany i wysublimowany sposób, tak by nie gorszyło, a pokazywało piękno człowieka i przy okazji pobudzało zmysły.

Fototapeta może wprowadzać w romantyczny nastrój, zachęcać do namiętnych zbliżeń, odzwierciedlać zainteresowania właścicieli sypialni lub wprowadzać ich w marzycielską atmosferę. To, jaką wybierzemy zależy tylko od nas. Warto jednak pamiętać, by wybrana fototapeta za bardzo nie pobudzała, ponieważ mogą się pojawić problemy z wyciszeniem i zasypianiem. Drugą ważną rzeczą jest konieczność dopasowania jej do stylu wnętrza. Dzięki temu wystrój będzie spójny, a w sypialni zapanuje stylistyczna harmonia.

1

2

3

4

5

6

7

źródło zdjęć: wallums.com

inspiration cię artykuł ?

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Komentarze

Daj znać, co o tym sądzisz

Zapytaj o ofertę

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania na spotkaniu przy kawie ;)