O nas

Efektowna aranżacja małego wnętrza – zasady

  • 04.02.2016
  • Grupa Interio

Wiele osób kojarzy małe wnętrza z ciasnotą i niewygodą. Prawda jest taka, że stosując się do kilku prostych porad można z małego mieszkania uczynić prawdziwą oazę spokoju. Poniżej prezentujemy kilka praktycznych wskazówek, które sprawią, że niewielkie lokum przestanie przypominać zagracony składzik.

Oszczędność dekoracji

Projektowanie i aranżacja wnętrz to często sztuka kompromisu. Wszystkie elementy dekoracyjne powinny być wykorzystywane z umiarem, a w małych wnętrzach wręcz oszczędnie. Najgorszym wyborem jest zestawianie licznych, kontrastujących ze sobą dekoracji, które wprowadzą chaos i uniemożliwią domownikom oraz gościom skupienie się. Znacznie lepiej jest wybrać kilka niebanalnych, gustownych ozdób.

Lustra

Złudzenie optyczne to jeden z najstarszych sposobów na powiększenie mieszkania. A co może posłużyć do tego celu lepiej niż lustro? Zamontowane na ścianie bądź na drzwiach od szafy, skutecznie stworzą iluzję znacznie większej, otwartej przestrzeni. Warto pamiętać, że do pogłębienia tego wrażenia może służyć każda lśniąca i gładka powierzchnia, np. kuchenny blat.

Jasne barwy

Nie od dziś wiadomo, że jasne ściany, jasne obicia mebli oraz jasne materiały użyte do wykończenia dodają mieszkaniu centymetrów. Pomieszczenia utrzymane w podobnej tonacji kolorystycznej gwarantują dobre odbicie światła i wprowadzają harmonię. Kontrastujące ze sobą, wywołują uczucie chaosu i optycznie pomniejszają pomieszczenie.

Jednolita podłoga

Jeśli wybierzemy materiał, z którego będzie wykonana podłogo, warto trzymać się tego samego rozwiązania we wszystkich pomieszczeniach. W przypadku drewnianych paneli dobrze jest zadbać o jeden gatunek drewna. Do optycznego powiększenia lokum przyczyni się również usunięcie wszystkich progów oddzielających pokoje.

Korzystajmy z praktycznych rozwiązań!

Potrzeba jest matką wynalazków. Posiadacze niewielkich mieszkań z pewnością docenią innowacje pozwalające podnieść funkcjonalność i zaoszczędzić przestrzeń życiową. Zabudowana szafa czy chowane w ścianie łóżko, z pewnością zwiększą ergonomię naszego małego M.

Komentarze

Daj znać, co o tym sądzisz

Zapytaj o ofertę

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania na spotkaniu przy kawie ;)